DOĞU KARADENİZ TURU
Tur Programı
GİDİŞ TARİHİ : 07.09.2021
OTEL :
DÖNÜŞ TARİHİ : 12.09.2021
GÜN : 4 GECE 5 GÜNDÜZ
FİYATLAR
Kişi Başı
1400
3-6 Yaş
700
6-12 Yaş
1000

DOĞU KARADENİZ TURU

(4 GECE 5 GÜN)

 

                Salı günü akşam saat 19:00’de Konya Anıt Meydanından hareket ediyoruz.

 

1.GÜN

                Sabah Trabzon Sera Gölünde kahvaltımızı alarak gezi programımıza başlıyoruz. Kahvaltıdan sonra Trabzon’da bulunan daha önceleri müze olan şimdi ise camii olan Ayasofya Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Daha sonra Altındere Milli Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Altındere Milli Parkı içerisinde yer alan ve “Bulutların üstündeki Manastır” olarak ifade edilen Sümela Manastırını ziyaret ediyoruz. Sümela Manastırına çıkmak için park içinde bulunan minibüsleri kullanıyoruz. Sümela Manastırı ziyaretinden sonra Maçka’ya iniyor ve misafirlerimize meşhur Hamsiköy sütlacını ikram ediyoruz. Sütlaç ikramının ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alıp ve dinlenmeye geçiyoruz.

2.GÜN

              Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Sürmene Bıçak Atölyesini ziyaret ediyoruz. Sonra Uzun Göl’e hareket ediyoruz. Uzun Göl’de yürüyüş yapmak ve fotoğraf çekmek için serbest zaman verdikten sonra Lustra ve Karaster Yaylasına çıkıyoruz. Buradan sonra Çeçeva Çay tarlasını ziyaret ediyoruz. Buradan sonra yolumuzun üstünde bulunan meşhur Rize Bezi dokuma atölyesini görüyor ve alışveriş için mola veriyoruz. Burada bayanlar başlarını bağlamak için keşan ve puşi satın alabilirler. Ziyaretlerimizden sonra Ayder yaylasında bulunan otelimize geçip akşam yemeğimizi alıp otelimizde dinlenmeye geçiyoruz.

3.GÜN

 

Karadeniz’in en yeşil ve hırçın doğasına sahip Ayder yaylasının içinde bulunan otelimizde kahvaltımızı aldıktan minibüslerle Çinçiva köyüne geçiyor, dere kenarında yürüyüş yapıp Çinçiva köprüsüne çıkıyoruz. Burada fotoğraf molası verdikten sonra Zilkale ve Palovit Şelalesini geziyoruz. Daha sonra Ayder’de bulunan Gelin Tülü şelalesi ve güzel bir yayla yürüyüşü yaptıktan sonra Cuma Namazı’nı Ayder Yaylasında eda ediyoruz. Daha sonra muhteşem gün batımını izlemek ve bulutların üzerine çıkmak için muhteşem yer olan Huser yaylasına çıkıyoruz. Gün batımını izledikten sonra Ayder Yaylasında bulunan Karadeniz insanın kıvrak zekasının ürünlerini görebileceğimiz Mucitin Yeri’ni ziyaret ediyoruz. Elektriğini doğal yollardan üreten tesiste otantik Karadeniz ürünlerini görebilir ve yöreye özgü değirmenlerde üretilen mısır unu alışverişi yapabilirsiniz. Daha sonra Fırtına Deresinin kenarında bulunan otelimize geçip akşam yemeğini alıyoruz ve dinlenmeye geçiyoruz.

4.GÜN

                 Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısından zepline ve rafting yapmak için yolcularımıza zaman veriyoruz. Daha sonra Borçka’ya doğru yola çıkıyoruz. Ardından özel minibüslere binerek Karagöl’e hareket ediyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz sandal ile gezinti yapabilirler. Karagöl gezimizden sonra Araklı’da Karadeniz çaylarının üretimi hakkında ve çay demlemenin incelikleri ve çay hakkında merak ettiğiniz diğer konularda uzmanından Vatan Çay fabrikasını ziyaret ediyoruz. Çay fabrikası ziyaretinden sonra Arsin’de bulunan otelimize geçip akşam yemeğimizi alıyoruz ve dinlenmeye geçiyoruz.

5.GÜN

                Sabahın erken saatlerinde otelde aldığımız kahvaltıdan sonra Ordu Boztepe’ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Ordu’da Çotanak markası ile meşhur olan Altaş yağ ve fındık, fındık yağı ve fındık ezmesi, Ayçiçek yağı vb. gibi ürünlerden alışveriş yapıyor ve ardından yola çıkıyoruz. Ordu Boztepe’de teleferik ile Ordu’ya kuş bakışı bakıyoruz. Ordu manzarasını izledikten sonra Samsun’a doğru yola çıkıyoruz. Samsun’da Bandırma Vapuru, İlk Adım Anıtı, Onur Anıtı ve Arkeoloji müzesini geziyoruz. Ardından Konya’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği molası ile gecenin ilerleyen saatlerinde Konya’ya ulaşıyoruz.

 

NOT: Tur programında gerekli görüldüğü takdirde rehberimiz tarafından değişiklik yapılabilir.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Lüks araçlar ile ulaşım hizmeti
 • 4 gece 3 – 4 yıldızlı otellerde konaklama
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • 5 gün sabah kahvaltısı ve 4 gün akşam yemekleri
 • Araç içi ikramlar
 • Borçka Karagöl minibüs transferi
 • Sümela Manastırı minibüs transferi
 • Zilkale – Palovit Şelalesi minibüs transferi
 • Huser Yaylası minibüs transferi
 • Hamsıköy sütlacı ikramı
 • Ordu – Boztepe teleferik gezisi

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve Ören yeri giriş ücreti
 • Öğle yemekleri ve dönüş akşam yemeği
 • Kişisel harcamalar